Advertisement
Menu
Miasto Isfahan
Isfahan (Eşfahān) to trzecie co do wielkości miasto Iranu. Położone jest ok. 340 km na południe od Teheranu. Miasto leży w oazie na Wyżynie Irańskiej, u stóp łańcucha górskiego Zagros na wysokości 1590 m n.p.m..
 
Czasy świetności miasta miały miejsce XVI w., gdy szach Abbas I Wielki z dynastii Safawidów ustanowił w tym mieście stolicę imperium perskiego. W ówczesnych czasach było to jedno z największych miast świata, zamieszkane przez ponad milion osób. Funkcjonowały w nim: 163 meczety, 48 szkół religijnych, 1801 sklepów i 263 łaźnie publiczne.

Dzisiaj Isfahan, poza bezcennymi zabytkami: bulwarami, mostami, pałacami i minaretami, produkuje piękne dywany, tekstylia, stal i rękodzieło.

wycieczki do Iranu  serwis wizowy  tanie bilety lotnicze
 konsultacje
 wyprawy Iran
         
 
Witajcie w Iranie!
Image
Iran to gościnny kraj.


W naszym serwisie przestawiamy informacje nt. tego ciekawego kraju.
Ze względu na ogrom posiadanego materiału informacyjnego koncentrujemy się w serwisie na kilku kategoriach tematycznych, które naszym zdaniem mogą być najbardziej przydatne.
Serwis został podzielony w następujący sposób:

  • AKTUALNOŚCI - informacje o współczesnym Iranie
  • INFORMACJE PODSTAWOWE - o kraju, historii i zwyczajach
  • TURYSTYKA - prawie wszystko o wypoczynku i rekreacji
  • BIZNES - dla przedsiębiorców
  • PRACA I ŻYCIE.

Gorąco wierzymy, że nasz serwis pomoże Wam lepiej poznać Iran oraz zaplanować pobyt. Chcemy aby dzięki Iran.pl więcej polskich przedsiębiorców prowadziło tu interesy. Wiemy także, że wielu Polaków chce tu pracować i uczyć się - korzystajcie z naszych stron!

Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje, krytykę i oferty współpracy.
Jesteśmy do Waszej dyspozycji!
Piszcie do nas: i n f o @ i r a n . p l .

Zapraszamy do częstego odwiedzania Iran.pl!